Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Nieznaszynie

Wielkość tekstu:

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – wspominamy Mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególnie ważne są trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

2.W środę od godz.  9.00   przedświąteczne odwiedziny chorych.

3.Pragnę zachęcić wszystkich do udziału w liturgii Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.

4.Bardzo proszę, by skorzystać jak najwcześniej z Sakramentu Pokuty. Spowiedź do Wielkiej Środy; w późniejszym terminie spowiedź tylko dla tych którzy nie mogli być wcześniej.

5.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś abstynencja od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Ofiary przy Bożym Grobie składamy na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

6.W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej – proszę, by przynieść świece, proszę przygotować ogień na liturgię światła.

7.Zapraszam w tych dniach na adoracje Najświętszego Sakramentu, szczegóły podane w programie Wielkiego Tygodnia.

8.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów. W Nieznaszynie o godz. 13.00, w Przewozie o godz. 14.00.

9.Ofiary jałmużny wielkopostnej można będzie składać w czasie obchodu ołtarza.

10.Z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny oraz kartki z intencjami na najbliższy tydzień, świece – paschaliki.